Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Виберіть сумму:
...


Подайте заявку прямо сейчас и получите деньги
за 20 минут! До конца акции осталось:Получили кредит ,ставьте лайк!

Заказ кредитки за 5 мин

Наш опрос

Оцените карту АЛЬФА БАНК GOLD
Всего ответов: 773

17:12
Як не повертати кредит в банк ?Кредитні установи самі багато в чому винні в тому , що число «поганих» позик стрімко збільшується , доставляючи банкам неприємності.
Нижче представлені кілька прикладів , коли фінансові інститути втрачали значні суми , не звертаючи уваги на явні ознаки неблагонадійності клієнта.

Співробітникам однієї з консалтингових компаній, що займаються підтримкою підприємців при отриманні банківських кредитів , надовго запам'ятався один із клієнтів. Алтайський бізнесмен намірився відкрити масло переробне підприємство. Для закупівлі обладнання та запуску виробництва він вирішив зайняти гроші у одного з великих московських банків . Консалтингове агентство допомогло зібрати всі необхідні документи , затвердити бізнес -план. У результаті кредит був схвалений , і кошти надійшли на рахунок компанії- позичальника .

Як говорить керівник консалтингової компанії , через деякий час він знову зустрівся з тим же бізнесменом з Алтайського краю « а у нього на руці годинник за 50 тисяч доларів. Питаю - звідки ? Він тільки посміхався і на питання не відповів ». А ще через невеликий час , в консалтинговій компанії дізнаються , що « успішний ділок » купив собі автомобіль Мерседес CL500 і елітну квартиру. Таке житло в центрі Барнаула варто ні багато - ні мало , а $ 1 млн. А що в підсумку? Банк так і не дочекався повернення кредитних коштів . І засобів більш ніж просто солідних .

Питання проблемних кредитів ще довго буде одним з найболючіших для фінансових установ . Причому , значна частина позичальників, які потрапили в цю категорію - спочатку мали шахрайські наміри. І в тому , що позики доступні таким « клієнтам» , винні й самі банки. У докризовий період , в гонитві за нарощуванням кредитного портфеля , практично кожен з них буквально умовляв потенційних позичальників стати клієнтом саме їх програми . На реалістичну оцінку ризиків в той час мало хто звертав увагу .

До того , що може статися криза , банки виявилися просто не готові і , як наслідок , обвалення ринку , стало для кредитних установ серйозним ударом , та ще й позичальники всіма силами намагаються не повертати позичені гроші. І методів піти від виконання зобов'язань перед банками у аферистів і шахраїв - безліч , а от залучити злісного боржника до відповіді і змусити платити по рахунках - практично не реально. І переважна більшість позичальників цим безсовісно користуються. А банки ... Банки , трохи оговтавшись після кризи , знову наступають на ті ж граблі і починають активно зазивати всіх , хто бажає зробити покупки , але не має грошей .

Відкати в кредитних і клієнтський підрозділах банків

Самим цінним співробітником будь-якого банку є клієнтські менеджери . Тобто ті люди , які продають послуги банку , у тому числі кредити , компаніям і приватним особам. Він постійно знаходиться в пошуку нових клієнтів - компаній , готових скористатися послугами фінансової установи , налагоджує ділові , а нерідко і дружні стосунки з керівництвом таких компаній.

Для полегшення роботи клієнтських менеджерів , кожен поважаючий себе банк обов'язково має особливий « представницький фонд» , за рахунок якого оплачуються заходи по перетворенню потенційного клієнта в постійного . І палітра заходів заманювання вельми обширна: дорогі ресторани , лазні та сауни , а для особливо цінного клієнта , цілком за рахунок банку може бути організовано і закордонне турне , або поїздка на « корисний захід » у заокеанську країну з теплим морем і м'яким кліматом. Натомість потрібно лише , щоб компанія почала обслуговування своїх рахунків саме в цьому банку. І лише потім клієнтські менеджер приступає до реалізації другої частини плану - просування кредитних продуктів , що дають банку основний прибуток .

Запорука успіху банку - колектив , вірніше його клієнтські менеджери . Їх готові переманювати банки -конкуренти , тому що разом з ними новий роботодавець нерідко отримує і команду професіонала і його клієнтську базу. Тому й заробітна плата такого фахівця нерідко перевищує $ 10 тис. , на місяць , ще стільки ж хороший менеджер отримує в якості бонусів. А от розмір бонусів безпосередньо залежить від здатності співробітника запропонувати продукт банку так , щоб від нього було неможливо відмовитися. І від того , наскільки великий таку позику .

Після того , як клієнтський менеджер домігся успіху і зацікавив компанію- клієнта на кредитування , починається робота для співробітників кредитного відділу . Їх завдання - переконатися у надійності позичальника . Найвідповідальніше ланка ланцюжка , часто стає самим фарсовим . Як правило , менеджер просто ділиться з відповідальним за процедуру співробітником кредитного відділу частиною свого бонусу , і той просто «закриває очі» на недоліки , в тому числі і значущі у компанії- позичальника . Банк , « упевнившись » , що все гаразд , видає кредит , премія розходиться по зацікавленим рукам , а через деякий час у фінансового інституту починаються проблеми. А банки продовжують знову і знову здійснювати одні й ті ж помилки. Справа доходить до того , що фахівці кредитного відділу , ті самі , що відповідають за чистоту угоди , в ряді кредитних установ були перепідпорядковані ... відділу клієнтського менеджменту , а деякі пішли ще далі: об'єднали ці дві посади і менеджер , згідно з посадовими обов'язками , сам перевіряє благонадійність своєї ж клієнтури .

Результат виявився передбачуваним : коли з'ясовувалося , що позичальник не здатний розплатитися за боргами , питати банку виявлялося не з кого . Та й як змусити клієнтського менеджера відповідати за проблемного позичальника , який узяв кредит кілька років тому? А якщо ще й сам менеджер вже давно працює у конкурентів ? І ця проблема добре відома не тільки російським банкам . На ці граблі не раз « наступали » кредитні установи по всьому світу.

Схема була такою до кризи. І коли глобальна фінансова система затріщала по швах , практично всі банк в будь-якій країні , зіткнулися з проблемою масового неповернення. Ситуація по початку не здавалася катастрофічною , адже при оформленні документів , позики забезпечувалися заставами . Але коли справа дійшла до реальних спроб стягнути банками «своє» , з'ясувалося , що кредитори , поставившись до цієї роботи з прохолодою , самі себе покарали. Наприклад , агрокомпанії , в якості застави залишили елеватори з зерном , але коли справа дійшла до стягнення , з'ясувалося , що елеватори - на місці , але от врожай у них ніколи не засипався . Перевіряючим від банку при оформленні кредиту пред'являли « ляльку » - елеватор , де зерно було засипано лише тонким шаром зверху.

Несемо один заставу в кілька банків

Це ще одна з поширених схем . Одна і та ж компанія залишає своє майно у заставі декільком банкам . І коли настає час платити за рахунками ... Кредиторів чекає вкрай неприємний для них сюрприз.

Один з яскравих прикладів недавнього минулого: випадок з компанією Альянс « Російський текстиль ». Колишній російський лідер галузі , який набрав кредитів на 6 мільярдів рублів , рік тому був оголошений банкрутом . Тоді то і з'ясувалося , що все обладнання компанії знаходиться під заставою в декількох банків . Все що потрібно було зробити для того , щоб не попастися на шахрайстві - кілька разів змінити на верстатах інвентарні номери і завести декілька же книг застав. У числі потрапили « на вудку » компанії 11 великих банків, у тому числі такі гіганти , як Ощадбанк , МДМ -банк і Транскредитбанка .

До числа найбільш надійних застав відноситься нерухомість , так як права на її володіння реєструються держорганами . Заставне будівлю , наприклад , продати ніяк неможливо. Але й тут шахраї знайшли вихід: така будівля залишається власником в заставу ... поповерхово . Таганський м'ясопереробний комбінат саме так і вчинив , заклавши кілька належать підприємству поверхів різним банкам , надавши їм сьогодні ділити заставу між собою самостійно .

Втім - відзначає автор матеріалу , навіть якщо банк - єдиний тримач застави , це не убезпечить його від ризиків . Ще один яскравий приклад : велика текстильна компанія оформила в заставу у одного банку обладнання , а Сбербанку в заставу залишила будівлю. Коли прийшов час повертати борги , а грошей не знайшлося , перший банк вирішив відшкодувати збиток і , знайшовши покупця , забрав верстати. А оскільки обладнання були великогабаритними , для того , щоб витягти їх з будівлі , довелося б фактично ламати стіни. Сбербанк на такий крок згоду дав , але за умови , що пізніше , будівля буде приведено в первинний вигляд . Але сума обладнання та робіт з розбирання , а потім - будівництву зруйнованої стіни , виявилися приблизно рівні і банки так і не дійшли згоди .

Виведення активів ( на прикладі торгової мережі "Дика орхідея" )

Класикою кредитного шахрайства є виведення активів . І найяскравіший приклад: велика мережа з продажу жіночої білизни « Дика орхідея ». Успіху цієї компанії можна було тільки дивуватися . Активно використовуючи кредитні кошти і навіть випускаючи власні облігації (цінні папери непогано торгувалися на ММВБ) , «Дика орхідея » активно підкорювала ринок , відкриваючи нові бутіки і представництва . Керівництво мережі гордо показувало , як при собівартості в $ 5-20 , товар легко розходився у фірмових магазинах вже по $ 30-140 . І не було б жодних проблем , якби не криза .

Він навчив покупців уважніше рахувати гроші , а вже навесні компанія вимушено оголосила дефолт за своїми облігаціями . Як наслідок - проблеми з банками. Сбербанк легко пішов на продовження кредиту , натомість попросивши контрольний пакет акцій. І отримав ... пустушку . До цього часу весь бізнес ЗАТ «Дика орхідея » перейшов під крило ТОВ ... «Дика орхідея ». Різниця - мінімальна. Покупці навіть не відчули змін , а от банк залишився « з носом ». Причому з точки зору закону - зазначає керівництво мережі , все зроблено за правилами. А головне завдання - зберегти « унікальні торгові технології».

Журнал Російський Newsweek зазначає , що керівництво « Інком -авто » так само усвідомлено йде на шахрайство : глава компанії Дмитро Козловський замість своєї розпису ставить індуїстський символ . І хоча він дійсно захоплюється йогою , але - вважають журналісти - така поведінка Дмитра Козловського ніяк не пов'язано з релігійно - ідеологічними мотивами. Причина знаходиться набагато ближче до поверхні : знаки замість підпису ... не мають юридичної сили . А це означає , що документи - просто недійсні.

У 2009 році за даними джерела , компанія мала борги на суму в $ 580 млн. У листопаді «Інком -авто » офіційно заявило про банкрутство. Банк « Траст » - один з найбільших кредиторів компанії тоді ж дізнався , що крім складнощів з підписами на документах , є ще одна проблема: ті акції , що були запропоновані кредитору в заставу , виявляється , вже на той момент були запорукою у інших фінансових інститутів . Козловський таким чином фактично самоусунувся , надавши банкам самостійно через суд визначатися зі ступенем прав на актив « Інком -авто ».

Ще один активно використовуваний спосіб не платити за рахунками - оскаржити і сам кредитний договір , і заставне поручительство. Відомо чимало випадків , коли позичальник отримує від банку договір через електронну пошту , роздруковує , підписує і відправляє його назад вже « у живому » вигляді . Для банку це - достатня підстава для видачі коштів . Але позичальник відразу заявляє , що підпис - не його , а підроблена . Поки суд та діло , шахраї спішно виводять активи компанії. Через кілька місяців судових тяжб , що виграв справу банку не залишається нічого , що могло б відшкодувати втрати . Компанія- позичальник просто припиняє своє існування.

Цінні « безцінні » папери

Облігації так само можуть стати знаряддям шахрайства. І страждають в такому випадку не банки , а приватні компанії, що вирішили стати володарем шматочка відомої корпорації . Все, що потрібно зробити шахраєві - продати приватній компанії потрібне тієї кількість цінних паперів.

Як правило , все закінчується до задоволення обох сторін. Позичальник вчасно виплачує відсотки , а після закінчення договірного періоду - гасить облігації , тобто повертає гроші.

У ролі боку , що випускає цінні папери , як правило , виступає дочірня компанія , а основна надає повну гарантію за всіма зобов'язаннями . І ось тут виникають складнощі. Харчова компанія Аркада зуміла довести , що видана нею ж гарантія - недійсний , оскільки при її видачі були допущені порушення. Справа отримала настільки гучний резонанс , що в його рішення довелося втрутитися президії Вищого арбітражного суду . Вивчивши всі обставини , він знову повернув справу на розгляд .

Юристи відзначають , що в 2008 році практично всі облігації випускалися з усвідомленими порушеннями. Тобто всі емітенти знали , що не збираються їх гасити . В даний час юридичні компанії засипані звернення власників таких «цінних паперів». Але - зазначають юристи , шанс повернути гроші зводиться практично до нуля . Якщо мова йде про « невеликих » - до 50 млн. рублів сумах , - впевнений Дмитро Степанов - партнер «Єгоров , Пугинський , Афанасьєв і партнери» , то не варто й намагатися. Про гроші доведеться забути.

Ряд ошуканих власників цінних паперів були готові на додаткові витрати - аби дізнатися - куди поділися їхні гроші . Але навіть якщо кращим зарубіжним детективним агентствам і вдавалося з'ясувати долю грошей , повернути їх було все так само нереально .

Банки і компанії зараз знову готові давати свої гроші в борг. Попит ще тільки набирає обертів , але банки вже поспішають зайняти свою - найбільш вигідну і ємну нішу. А поспіх змушує знову забути про обережність і якість контролю надійності потенційних позичальників знову скочується до колишнього - докризового рівня.

Автор : Арсеній Маврін
Джерело: Кредити та Фінанси
Просмотров: 925 | Добавил: blouse | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar