Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Виберіть сумму:
...


Подайте заявку прямо сейчас и получите деньги
за 20 минут! До конца акции осталось:



Получили кредит ,ставьте лайк!

Заказ кредитки за 5 мин

Наш опрос

Оцените карту АЛЬФА БАНК GOLD
Всего ответов: 773

14:44
Колектори отримають більше: банки збільшили обсяги продажів прострочених кредитів
У відповідь на нову політику Центробанку , спрямовану на посилення резервних вимог , банки стали частіше продавати колекторським агентствам прострочені борги за кредитами фізичних осіб . І якщо за перші 6 місяців минулого року колектори поповнили свої портфелі на 35 млрд. руб. , То за аналогічний період в 2013 році цей показник подвоївся і склав 68 млн. руб.

Але тут уже мова йде не про кількість , а про якість : якщо раніше банки всіляко позбувалися « безнадійних » боргів , за якими , на їх думку , домогтися стягнення практично неможливо (це , як правило , кредити з простроченням понад 1 року) , то сьогодні колектори отримують більш « якісні » борги .

Передають гроші з рук в руки
Нагадаємо , що Центробанк , всерйоз стурбований зростанням прострочення , з 1 березня поточного року ввів нові вимоги щодо мінімального розміру резервів , які повинні формуватися за незабезпеченими позиками (за непрострочених зобов'язаннями норма збільшилася до 2 % , за простроченням до 30 днів - до 6 %, понад 360 днів - 75%). Передбачалося , що банки , побоюючись формування великих резервів , будуть активніше працювати з проблемними боргами , передаючи їх колекторам . І політика регулятора дійсно виявилася ефективною: за 1 - е півріччя 2013 кредитні організації передали або продали колекторам вдвічі більше кредитів , ніж за такий же період 2012 року.

Але на банківському ринку несподівано з'явився ще один тренд - кредитні організації стали передавати для стягнення в колекторські агентства і більш якісні портфелі, де прострочення не така велика . Як відзначають експерти , якщо раніше за договором цесії банки передавали зобов'язання з простроченням 360 днів і більше , то на сьогоднішній день на продаж виставлені портфелі, де прострочення не перевищує 180 днів.

Чітко вимальовується й інша тенденція у поведінці банків: якщо раніше , перш ніж передати кредит , вони чекали погашення як мінімум рік , то тепер такі зобов'язання передаються колекторам вже через 5-6 місяців. Це пов'язано з тим , що банки змушені ретельно стежити за чистотою свого балансу і мінімізувати ризики велике резервування , що створить суттєве навантаження на їхній капітал. Так , наприклад , згідно зі статистичними даними , колекторські агентства вже отримали на 70 % більше боргів по автокредитах , ніж у 2012 році , причому це ще не межа.

Ціна споживчого портфеля залежить від цілого комплексу чинників : типу продукту , наявності застави або поруки ( забезпечення ) , суми заборгованості та терміну прострочення. І цілком закономірно , що портфелі з простроченням від 180 днів коштують у середньому на 3 % дорожче , так як ефективність стягнення при роботі з такими боргами може бути набагато більше ( за даними фахівців , по « молодим» кредитами вдається стягнути на 20-30 % більше , ніж за боргами , прострочення за якими перевищує 360 днів). Це обумовлено тим , що банки , передаючи такі портфелі , не встигають проводити планомірну роботу по стягненню кредитів , чого не можна сказати про заборгованості річної давності , де вже необхідна участь судових органів та виконавчої служби .
Просмотров: 570 | Добавил: blouse | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar