Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Виберіть сумму:
...


Подайте заявку прямо сейчас и получите деньги
за 20 минут! До конца акции осталось:Получили кредит ,ставьте лайк!

Заказ кредитки за 5 мин

Наш опрос

Оцените карту АЛЬФА БАНК GOLD
Всего ответов: 773

16:55
Оценка кредитоспособности заемщика физического лица
Перевірка кредитоспроможності позичальника .

Дізнатися кредитоспроможність позичальника . Давайте спробуємо зробити оцінку кредитоспроможності позичальника . Як відомо , кредитна угода передбачає взаємовідношення двох суб'єктів , тобто кредитора , той, хто віддає , і позичальника , той, хто отримує. У завдання кредитора входить передати позичальнику об'єкт угоди , але на умовах повернення , терміну , оплати , так як кредитор залишається власником об'єкта угоди . Але для кредитора завжди існує ризик з боку позичальника , чи то це несплата , чи то порушення терміну договору. Для цього кредитору потрібно перевіряти позичальника на кредитні можливості , чи зможе він оплатити , а також упоратися чи він в строк.

Ця проблема була актуальна протягом всього банківського розвитку . Але ми не будемо заглиблюватися в історію , хто , коли і що придумав , будемо зріти в корінь проблеми , як казав Козьма Прутков . У загальні поняття « кредитоспроможність » включали:

а ) здатність до здійснення кредитної угоди

б) можливість своєчасного повернення отриманої позики .

Це два основні поняття, які протрималися до нашого часу , але це не вирішальні доводи . Звернемося до американської практики , яка застосовує « правило п'яти Сі » (основні критерії відбору клієнтів позначені літерою сі на початку ) . Цей метод дозволяє оцінити надійність клієнта більше з точки зору своєчасного погашення боргу банку .

1 . характер позичальника
- Тобто його репутація , наскільки він відповідальний , а також його прагнення погашати борг . Для цього банк з'ясовує , як позичальник ставитися до своїх фінансових зобов'язаннях , чи були у нього затримки , або несплата позик . Банк встановлює психологічний портрет клієнта через співбесіду , дані з інших банків і фірм , а також через інші доступні джерела .
2 . фінансові можливості
- Це , так звана , здатність позичальника погасити кредит , яка визначається за допомогою ретельного аналізу доходів і витрат клієнта , наскільки він стабільний для майбутнього кредиту . Вивчення управління клієнтом банківськими операціями і готівкою.
3 . капітал
- Наявність власного капіталу , а також згода позичальника використовувати його частково в кредитній операції для погашення кредиту . Таким чином , позичальник поділяє ризик проекту з кредитують банком .
4 . забезпечення
- Це його достатність , якість і ступінь реалізованості застави у разі непогашення позики .
5 . Загальні економічні умови
- Визначення поточного на сьогоднішній день стан економіки , регіону або країни , в яких знаходиться позичальник , а також - економіки , галузі, до якої належить клієнт. Для прогнозу економіки в різних галузях вимагають різних критеріїв .

Складність оцінки кредитоспроможності позичальника зумовлює застосування різних підходів до вирішення такого завдання - це залежить від особливостей позичальника і намірів конкретного банку -кредитора. При цьому різні методи оцінки не виключають , а доповнюють один одного.

Сьогодні можна все частіше побачити посилення ролі таких чинників кредитоспроможності позичальника , як позитивна кредитна історія клієнта , його ділова репутація , а також фінансові потоки . Це приклад того накопиченого часом досвіду комерційних банків . Також , потрібно стежити за якістю менеджменту компанії , оскільки на сьогоднішній день управлінські помилки призводять до банкрутства підприємства .
Просмотров: 576 | Добавил: blouse | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar