Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Заказ кредитки за 5 мин

Наш опрос

Оцените карту АЛЬФА БАНК GOLD
Всего ответов: 773

12:20
Дайте денег в долг под расписку -ДАМ ВОЗЬМУ ВЗАЙМЫ !
Дуже часто люди дають гроші в борг без розписки . Іноді це обертається неприємним фіналом. Фахівці рекомендують обов'язково укладати договір позики або , принаймні , брати з боржника розписку. У цій статті буде розказано про те , як правильно давати гроші в борг під розписку , а також дано зразок правильного документа для скачування. Фактично , позичаючи гроші , ми укладаємо договір позики.

Поняття договору позики розкрито в статті 1046 Цивільного кодексу України і полягає в тому , що одна сторона передає у власність другій грошові кошти , а отримала сторона зобов'язана повернути таку ж суму грошей . Іншими словами , грошові кошти переходять у власність позичальника і перестають бути об'єктом права власності позикодавця .

Законодавство України передбачає дві форми угоди : усну та письмову. Можливість укладення договору позики в усній формі обмежується торбою в десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогодні цей розмір дорівнює 170 гривням , а тому передача грошових коштів понад зазначеної суми повинна оформлятися тільки в письмовому вигляді.

Що стосується дачі грошей у борг під розписку , то можливість використання зазначеного боргового документа для підтвердження укладення договору позики безпосередньо передбачена частиною 2 статті 1047 ЦК України .

 
Боргова розписка : як правильно написати

Позика грошей під розписку може здійснюватися не тільки в гривнях , але і в іноземній валюті. У розписці має бути зазначено , що грошові кошти даються саме у борг. Факт передачі грошей , хто і кому позичає , місце проживання (реєстрації ) сторін , сума і термін повернення , особистий підпис боржника - це типові пункти боргової розписки .

Реквізити сторін вимагають пильної уваги. Якщо вони зазначені в недостатньому обсязі або з помилками , то боржник отримує шанс перекласти зобов'язання на іншу людину. Він може і зовсім зникнути. І якщо в документі не вказано місце його реєстрації , то знайти людину буде дуже складно.

У розписці бажано також вказати ідентифікаційний номер боржника , оскільки у разі початку судового розгляду ця інформація може вам знадобитися (ідентифікаційний номер боржника є обов'язковим реквізитом виконавчого листа , а відсутність такої інформації може стати підставою для відмови у відкритті виконавчого провадження по вашій справі ) .

Багато юристи радять не тільки перераховувати в борговій розписці повні реквізити боржника , а й простежити за тим , щоб розписка була написана позичальником власноруч і у вашій присутності.

 
Яких помилок слід уникати

1 . Великим промахом багатьох людей є неясна формулювання угоди . Прочитавши таку розписку , юристи не можуть зрозуміти , чи був факт передачі грошової суми в борг під розписку і чи була вона прийнята позичальником. Наприклад , в документі може бути зазначено, що боржник « має намір » отримати гроші під розписку від позичальника в певному розмірі . У такому випадку боржник може стверджувати , що угода не здійснилася , і за фактом виходить , що ніхто нікому не винен. Тому в розписці слід обов'язково вказувати , що на момент її складання гроші « вже були отримані » позичальником.

2 . Пам'ятайте , що договір позики може вважатися укладеним тільки з моменту передачі грошей - реальний договір . Таким чином , розписка повинна мати інформацію про те , що на момент укладання угоди грошова сума була передана позичальникові у повному обсязі і він з цього приводу не має жодних заперечень чи претензій. Якщо цей нюанс пропущений, то позичальник може отримати підстави для заперечування угоди на підставі ч. 1 ст. 1051 ЦК України .

3 . Термін за договором позики не є істотною умовою договору , якщо він не вказаний у розписці , то буде визначатися затребуваності. У такому випадку гроші повинні бути повернуті боржником не пізніше 30 календарних днів з моменту отримання повідомлення від позикодавця , якщо інший термін не буде передбачений сторонами.

Якщо позикодавець передає гроші на невизначений термін , то для обліку його інтересів у розписці можна вказати , що гроші підлягають поверненню протягом 10 календарних днів з моменту відправки кредитором повідомлення про повернення позики на адресу боржника , який вказаний у розписці . Таке формулювання дозволить скоротити терміни повернення грошей і уникнути наслідків навмисного ухилення боржника від отримання листів або телеграм позикодавця .

 
Відсотки по розписці

Якщо інше не передбачено в розписці , кредитор має право на отримання відсоткової винагороди за використання боржником його грошових коштів ( ст. 1048 ЦК України ) . Судова практика також підтвердила можливість надання фізичними особами позик під відсотки (постанова Верховного Суду України від 18 . 07. 2012 р. № 6- 79цс12 ) . Така правова позиція суду базується на тому , що Закон про фінансові послуги регулює тільки відносини спеціальних суб'єктів , а саме учасників ринку фінансових послуг , і не поширює свою дію на інших фізичних і юридичних осіб - суб'єктів договору позики .

Відсотки не є істотною умовою договору позики . Розмір відсотків за користування грошовими коштами може бути визначений за домовленістю сторін , а якщо немає, то їх розмір буде дорівнює обліковій ставці Національного банку України ( на сьогодні її розмір становить 7,5 % річних). Якщо сплата відсотків за користування коштами не передбачається , то про це в розписці потрібно обов'язково зробити спеціальну обмовку .

Важливо також відзначити , що відсотки за користування грошовими коштами позикодавця не є формою юридичної відповідальності на відміну від відсотків , сплата яких регулюється статей 625 ЦК України (прострочення виконання грошового зобов'язання) .

 
Якщо борг не віддають

Якщо позичальник вчасно не виконав свої обов'язки щодо повернення грошових коштів , то кредитор має право застосувати форми цивільно -правової відповідальності, передбачені статей 625 ЦК України , а саме , вимагати з боржника виплати існуючого боргу з урахуванням інфляції та 3 % річних. Якщо грошові кошти були надані в іноземній валюті , то застосувати індекс інфляції не вийде, оскільки збитки від інфляції можуть бути компенсовані лише щодо національної валюти. Щодо відсотків за користування грошовими коштами у разі порушення строків їх повернення , то сторони мають право змінити цей розмір в меншу або більшу сторони. При цьому відсотки , передбачені статтею 625 ЦК України , потрібно відрізняти від інших видів відповідальності , у тому числі від неустойки ( пені) .
Просмотров: 5809 | Добавил: blouse | Рейтинг: 4.3/3
Всего комментариев: 1
avatar
1 Андрей • 12:15, 03.03.2015
возму в долг под росписку
avatar