Финансово кредитные услуги БАНКА И БРОКЕРА В Украине.
Ринок банківських послуг в сучасній економіці .
Ситуація на ринку банківських услуг.Ринок банківських послуг будь-якої держави безпосередньо залежить від загального рівня розвитку цієї держави. Адже банківська структура в деякій мірі репрезентує рівень розвитку економіки і фінансового ринку країни на світовій арені. Традиційно ринок банківських послуг пропонує депозитні послуги , розрахунково -касові операції , робота та обслуговування пластикових карток. Але сучасний ринок банківських послуг стрімко розвивається і власникам банків доводиться йти в ногу з часом , активно впроваджуючи нові послуги і продукти на ринку банківських послуг. Наприклад , на даному етапі новинкою в цій сфері вважається експрес -кредитування . Це «легке » і «швидке » кредитування, яке саме цими своїми характеристиками приваблює безліч нових клієнтів. А битва за залучення та збільшення кількості клієнтів - це показник розвитку будь-якого банку . Що ж стосується експрес-кредитування , то цей вид кредитів можна оформити за один день або навіть протягом кількох годин з мінімальним набором документів . Таким чином , новизна полягає ще і в тому , що відносно великі суми можуть видаватися клієнтові на невеликий термін і за короткий час . Економія часу грає свою роль на користь цієї банківської послуги . При аналізі ринку банківських послуг в основі будуть знаходиться показники співвідношення попиту і пропозиції . Слід отримати показники співвідношення як в цілому по ринку банківських послуг , так і за сегментами:
галузевим ; регіональним ; за сегментами окремих послуг .
Часто люди (потенційні клієнти ) не цікавляться ринком банківських послуг. Вони цікавляться самими банківськими послугами з причини необхідності або вимушеної потреби . І не аналізують на належному рівні банк , в якому будуть обслуговуватися деякий, а іноді дуже довгий період . Важливо відзначити ще один факт. Депозитні банківські послуги є товаром , так як без них банк не зможе виконувати своїх основних функцій . Іншими словами продавати гроші кредиторам з націнкою . З цього випливає , що до депозитних банківських послуг залучено основну увагу банківського маркетингу . І не варто забувати , що в банківських послугах потребує будь-який ринок з фінансовими операціями. Це реалії сучасної економіки . Політика ринку клієнтів , які використовують банківські послуги .
Якщо політика в державі ведеться грамотно , то в деяких сферах цільові кредити можуть видаватися на пільгових умовах. Оскільки сама країна хоче розвивати той чи інший сектор своєї економіки. Це може бути Агросфера або фермерство . Для таких пільгових кредитів передбачений гнучкий графік погашення заборгованості (враховується його сезонність ) , можлива видача невеликих сум взагалі без застави. Якщо детально розібратися у сфері іпотечного кредиту , то і тут можна простежити цілеспрямовану політику держави на розвиток ринку нерухомості та забезпечення населення житлом. Новинкою у цій сфері вважають не тільки «конкурс» на найнижчу процентну ставку і найнижчі витрати з виплат , а й оригінальність , інновації в наданні послуги іпотечного кредитування . Наприклад , це може бути частка державних грошей на іпотеку. Це низькі процентні ставки і тривалі терміни погашення , а й разом з тим , це величезна документная тяганина , пов'язана з підвищеними вимогами до позичальника , особливо , до його офіційним доходам . У таких напівдержавних ипотеках початковий внесок по іпотеці може бути теж досить великий і досягати 30 відсотків від вартості житла. Ринок , наповнений іпотечними банківськими послугами.
Говорячи про такі іпотечних кредитах можна звернути увагу , що після відсіву тих , хто не зміг побороти 30- відсотковий бар'єр , решта отримують прекрасну процентну ставку - до 12-13%. Оригінальною пропозицією став обмін житла. Одним з різновидів такого обміну з участю банків вважають « бриджі » (« міст»). Суть його в тому , що якщо ви вже маєте житло , то ви можете його продати і купити нову нерухомість з низьким ступенем ризику . Негативом може стати та деталь , що в даному випадку доводиться оформляти відразу два кредити , але цей спосіб обміну - покупки непогано себе зарекомендував. Новизною на ринку банківських послуг відрізняється пропозицію переривання виплат по кредиту на певний часовий період - це так звані кредитні канікули. В основному , це вигідно для молодого громадянина , який починає новий бізнес або для молодих сімей , які планують декрет і нерішучих у своєму фінансовому стані на деякий період часу. Звичайно ж , ці умови обговорюються заздалегідь і прописані в договорі. Таким чином , банк , який надає подібну банківську послугу , перестраховує себе . Однак , банк ніколи не залишиться в мінусі , оскільки кредитні канікули спочатку мають дещо завищену процентну ставку .